Rahupaiga kodukord

by Vaiksed

Vaikuse laste rahupaik on üks eriline koht, mis on ühel või teisel kombel oluline meile kõigile. Meie hulgas on neid, kelle laps on rahupaika maetud; on neid, kes käivad seal mälestamas enda või oma lähedase last. On neid, kel pole küll otsest isiklikku seost rahupaigaga, kuid kes seda kohta ometi südamelähedaseks peavad. 

Just nõnda, ühiselt, tahame selle paiga eest ka hoolt kanda. Pole üht kindlat aednikku või haljastajat, kes rahupaigas tegutseks, ja sellepärast on hea, kui me omavahel teatud reeglites kokku lepime.

Soovime rahupaigas hoida puhast ja selget joont, mistõttu tegime mälestusesemete osas 2022. aasta sügisestel talgutel otsuse viia selleks ajaks sinna kogunenud veel terved mälestusesemed kogudusemajja. Juhul, kui teie perel on lahkunud beebile olemas mälestusese, siis palume see teil jätta enda pere keskele.

Lisaks vanale heale kastanipuule, mis oma oksad kaitsvalt üle rahupaiga sirutab, on rahupaiga mälestuskivi ette istutatud 8–10 hooajalist lilletaime (kevadel sageli võõrasemad, sügiseti näiteks kanarbikutaimed). Nende hankimise ja istutamise eest kannab kevadel emadepäeva ja sügisel hingedepäeva paiku hoolt MTÜ Vaikuse Lapsed, samas ei ole keelatud vahepealsel perioodil ka peredel endal taimi sinna istutada. Seda, kas on aeg istutada uusi lilletaimi, tasub eelnevalt küsida Risti kiriku õpetajalt Annika Laatsilt – telefon +372 5564 9256; e-post annika.laats@eelk.ee.

Lõikelillede jaoks oleme varunud maasse torgatavaid vaase. Leiad need rahupaigamälestuskivi tagant.

Rahupaiga hoolduseks leiab tööriistu koguduse kuurist, ent kui see on parasjagu lukus ning kirikus ega kogudusemajas pole kedagi liikvel, siis tasub neid otsida naabruses asuvalt Risti kalmistult. Seal asub ka lähim kaev. Orgaaniliste jäätmete jaoks on kalmistu põhjaküljel prügihunnik ja mitteorgaaniliste jäätmete jaoks maantee-poolsel küljel prügikonteiner.

Traditsiooniliselt toimuvad kaks korda aastas – kevadel emadepäeva ja sügisel hingedepäeva paiku – rahupaigas talgud, mille käigus korrastatakse ühiselt mälestuskivi ümbrust ning kõneldakse sellest, mis südamel. Talgute kohta saab täpsemat infot Vaikuse laste FaceBooki grupist või liitudes MTÜ Vaikuse Lapsed meililistiga.

Kui sul on mõtteid ja ettepanekuid mälestuspaiga hooldamise ja kaunistamise kohta, siis jaga neid julgesti MTÜ Vaikuse Lapsed aadressil info@vaiksed.ee.

Järgmine: Mälestustekarp

et