MTÜ Vaikuse Lapsed lugu

by MTÜ Vaikuse Lapsed

MTÜ Vaikuse Lapsed algatasid 2010. aastal Arita ja Paul Featherstone, kes pärast oma pisikese poja Oliveri surma otsustasid rajada Eestisse mõnede teiste riikide eeskujul raseduse ajal või imikueas surnud laste mälestus- ja matmispaiga.

Taoline paik oli sel ajal juba olemas Riias, kuhu Arita nüüdseks elama on asunud. Lõpuks jõudsid nad oma otsingutega Risti koguduse õpetaja Annika Laatsi juurde, kes võttis inglilaste rahupaiga rajamise Harju-Ristil asuva kiriku aeda oma südameasjaks. Pärast suurt tööd rahastuse leidmisel, rahupaiga kavandi ja tööde tellimisel sai Vaikuse laste rahupaik 2011. aasta juulikuus valmis. Rahupaika maetakse raseduse katkemise, raseduse katkestamise, surnultsünni või esimeste elupäevade vältel surnud lapsed.

Peale rahupaiga loomist andsid Arita ja Paul Featherstone ning projekti vedanud Evelin Niinemaa-Tamm MTÜ juhtimise teatepulga üle Juta Palmerile ja Katrin Ritsole, kes on pikalt MTÜ tegemisi juhtinud. Annika Laats on Risti koguduse õpetajana leinas peredele jätkuvalt toeks ning aitab läbi viia rahupaigas toimuvaid matuse- ja mälestustalitusi.

Vahemikus 2021-2023 olid MTÜ juhatuse liikmeteks Triinu Tints, Kristina Marfeldt ja Ave Liiv.
Alates 2024 on MTÜ juhatuse liikmeteks Anna Lihodedova (esinaine), Kristina Marfeldt ja Hilly-Helena Tammessaar.

Ajalugu

  • 2011. aastal valmis Vaikuse laste rahupaik – mälestus- ja matmispaik raseduse ajal või imikueas lapse kaotust kogenud peredele. 
  • Alates 2015. aastast korraldab MTÜ töötubasid, milles osalejad meisterdavad mäletuskarpe. Mälestuskarbi saavad sünnitushaiglad kinkida lapse kaotanud peredele.
  • Alates 2016. aastast on MTÜ korraldanud koolitusi Eesti haiglate personalile, et informeerida neid lapse kaotanud perede vajadustest ja võimalusest neile toeks olla.
  • 2016. aastal ilmus Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi toel infomaterjal „Vaikuse lapsed. Infomaterjal lapse kaotanud perele“ ja „Juhend toimingute osas pärast lapse kaotust“.
  • 2021. aastal rahastas Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital vabaühenduste arenguhüppe taotlusvooru raames MTÜ Vaikuse Lapsed projekti “Lapse kaotanud perede tugivõrgustiku arendamine” summas 24848,0 eurot.


Järgmine: MTÜ Vaikuse Lapsed kontakt

et