MTÜ lugu

MTÜ Vaikuse Lapsed algatasid 2010. aastal Arita ja Paul Featherstone, kes pĂ€rast oma pisikese poja Oliveri surma otsustasid rajada Eestisse mĂ”nede teiste riikide eeskujul raseduse ajal vĂ”i imikueas surnud laste mĂ€lestus- ja matmispaiga.

Taoline paik oli sel ajal juba olemas Riias, kuhu Arita nĂŒĂŒdseks elama on asunud. LĂ”puks jĂ”udsid nad oma otsingutega Risti koguduse Ă”petaja Annika Laatsi juurde, kes vĂ”ttis rahupaiga rajamise Harju-Ristil asuva kiriku aeda oma sĂŒdameasjaks. PĂ€rast suurt tööd rahastuse leidmisel, rahupaiga kavandi ja tööde tellimisel sai Vaikuse laste rahupaik 2011. aasta juulikuus valmis.

Peale rahupaiga loomist andsid Arita ja Paul Featherstone ning projekti vedanud Evelin Niinemaa-Tamm MTÜ juhtimise teatepulga ĂŒle Juta Palmerile ja Katrin Ritsole, kes on pikalt MTÜ tegemisi juhtinud. Annika Laats on Risti koguduse Ă”petajana leinas peredele jĂ€tkuvalt toeks ning aitab lĂ€bi viia rahupaigas toimuvaid matuse- ja mĂ€lestustalitusi.

Alates 2021. aastast on MTÜ juhatuse liikmeteks Triinu Tints, Kristina Marfeldt ja Ave Liiv.

Ajalugu

  • 2011. aastal valmis Vaikuse laste rahupaik – mĂ€lestus- ja matmispaik raseduse ajal vĂ”i imikueas surnud laste peredele. 
  • Alates 2015. aastast korraldab MTÜ töötubasid, milles osalejad meisterdavad mĂ€letuskarpe. MĂ€lestuskarbi saavad sĂŒnnitushaiglad kinkida lapse kaotanud peredele.
  • Alates 2016. aastast on MTÜ korraldanud koolitusi Eesti haiglate personalile, et informeerida neid lapse kaotanud perede vajadustest ja vĂ”imalusest neile toeks olla.
  • 2016. aastal ilmus KodanikuĂŒhiskonna Sihtkapitali ja Siseministeeriumi toel infomaterjal „Vaikuse lapsed. Infomaterjal lapse kaotanud perele“ ja „Juhend toimingute osas pĂ€rast lapse kaotust“.
  • 2021. aastal rahastas Sihtasutus KodanikuĂŒhiskonna Sihtkapital vabaĂŒhenduste arenguhĂŒppe taotlusvooru raames MTÜ Vaikuse Lapsed projekti “Lapse kaotanud perede tugivĂ”rgustiku arendamine” summas 24848,0 eurot.


JĂ€rgmine: MTÜ Vaikuse Lapsed kontakt