Mälestustekarp

by MTÜ Vaikuse Lapsed
malestustekarp-mtu-vaikuse-lapsed

Kui meie lähedane inimene sureb, jäävad temast alles mälestused, fotod ja isiklikud esemed. Raseduse katkemise, raseduse katkestamise või vastsündinueas kaotatud lapse puhul selliseid mälestusi kuigi palju ei ole.

MTÜ Vaikuse Lapsed on loonud karbi esemetega, mis kingitakse lapse kaotust kogenud vanematele haiglas või sünnitusmajas ja mida vanematel on võimalus seostada lahkunud beebiga. See on vanemate jaoks märk. et ümberkaudsetele inimestele läheb nende kaotus korda ning ühtlasi aitab neil koguda mälestusi oma lapsest.

Paljud mälestustekarbid on meisterdanud vanemad, kes on ise samuti oma lapse kaotanud. Töötoas osalejad on öelnud, et see tegevus on neile olnud teraapilise iseloomuga.

KUI MINGIL PÕHJUSEL MÄLESTUSTEKARP SINUNI EI JÕUDNUD; SIIS VÕTA JULGELT ÜHENDUST MEIE VABATAHTLIKEGA (info@vaiksed.ee) NING ME LEIAME VÕIMALUSE KAS KARBI ÜLEANDMISEKS VÕI KOHTUMISE KORRALDAMISEKS, KUS SAAD OMA KÄTEGA KARBI PISIKESE MÄLESTUSEKS MEISTERDADA.

Kui sa soovid mälestustekarpide loomist toetada, on sul selleks erinevad võimalused:

  • Korralda oma kodu- või töökohas mälestustekarpide meisterdamise töötuba meie juhendaja abistamisel ja juhendamisel
  • Hakka mälestustekarpide töötoa juhendajaks
  • Anneta esemeid mälestustekarpide meisterdamiseks või nende sisustamiseks
  • Toeta mälestustekarpide projekti rahaliselt
malestuskarpide-tootuba-mtu-vaikuse-lapsed

Mälestuskarpide töötoad

Kui soovid aidata vanemaid, kelle lapse kaotuse on põhjustanud raseduse katkemine, raseduse katkestamine, surnultsünd või kes on kaotanud lapse esimeste elupäevade ajal, siis üks võimalus selleks on korraldada oma kodu- või töökohas mälestustekarpide meisterdamise töötuba. Töötoas valmivad ilusad karbikesed, mis jõuavad Eesti sünnitus- ja lastehaiglatesse, kus need kingitakse lapse kaotust kogenud perele. 

Mälestustekarpe saab meisterdada nii firma meeskonnaüritusel, sünnipäeval kui ka lihtsalt sõpradega koos aega veetes. Töötoast saab iga osaleja endale uue oskuse, kvaliteetaja kolleegide või sõpradega ning mis kõige tähtsam, hea enesetunde, sest üheskoos on antud abistav käsi peredele, kes seda väga vajavad. See lõõgastav tegevus on sobilik nii naistele, teismelistele ja ka meestele.

Töötoas osalemine on tasuta, vajalik on vaid ruumide olemasolu.

Töötoa korraldamiseks võta meiega ühendust e-posti aadressil info@vaiksed.ee, kus anname nõu töötoa korraldamise osas ja saadame töötuppa juhendaja, kelle valvsa pilgu all imelised karbikesed valmivad.

Hakka mälestustekarpide töötoa juhendajaks

Kui tunned, et soovid panustada veelgi rohkem, on sul võimalik läbida MTÜ Vaikuse Lapsed poolt korraldatav koolitus ja hakata ise mälestustekarpide meisterdamise töötoa juhendajaks. Töötoa juhendajalt eeldame mõistlikul määral ilumeelt ja käsitöö tegemise oskust. Juhendaja peaks olema julge ja avatud suhtleja, kes on valmis juhtima rühma tööd. Samuti tuleb kasuks, kui juhendaja on puutunud isikliku kogemuse, töö või õpingute kaudu kokku keeruliste psühholoogiliste probleemidega, eriti lapse kaotuse teemadega.

Lisainfot saad e-posti aadressil info@vaiksed.ee.

Toeta mälestustekarpide loomist

Oleme väga tänulikud, kui sul on võimalik annetada mälestustekarpide meisterdamiseks materjale. Mälestustekarbid meisterdame  3 mm papist, mille katame tapeediga. Karbid kaunistame paelaga, millega saab karbi kaane kinni siduda. Soovi korral on võimalik karp kaunistada ka pitsiga ja metallnurkadega. Lisaks kulub karbi valmistamiseks suures koguses SITOL liimi.

Samuti on võimalik annetada esemeid, mis mälestustekarpidesse lähevad ja mis aitavad lapse kaotanud vanematel oma beebit meelde tuletada. Nendeks esemeteks on kootud, heegeldatud või õmmeldud tekike mõõdus 75-100x100cm ja pehme kaisukas mitte suurem kui 10x20cm.

Nii materjalide kui esemete valmistamisel lähtume põhimõttest, et toonid võiksid olla neutraalsetes pastelsetes toonides, mis sobivad ühtaegu nii beebitüdrukule, kui ka -poisile.

Kui sul on võimalik mõnda neist materjalidest või esemetest meile annetada, kirjuta täpsemate juhiste saamiseks aadressil info@vaiksed.ee.

Toeta mälestustekarpide projekti rahaliselt

Mälestustekarpide projekti on võimalik toetada rahaliselt, tehes annetus MTÜ Vaikuse Lapsed kontole EE502200221048925078 märgusõnaga “Mälestustekarp”. Sellega toetad mälestustekarpide meisterdamiseks materjalide soetamist ja karpide sisu (küünal, kaart, infomaterjalid, tekike ja kaisukas) komplekteerimist.

Oleme kõikidele toetajatele väga tänulikud!

Mälestustekott

Lisaks mälestustekarbile on MTÜ Vaikuse Lapsed loonud varajases raseduse järgus lapse kaotust kogenud vanematele mälestustekoti koos pisikese mänguasja, küünla ja infomaterjalidega. Mälestustekott annab beebi kaotanud vanematele mõista, et nad ei ole sel raskel teekonnal üksi.

Kui soovid mälestustekoti loomist toetada, siis saad aidata täita meie mälestustekotte pisikese mänguasjaga, mis võiks olla maksimaalselt 10x10cm ja pastelsetes neutraalsetes toonides, mis sobib nii beebitüdrukule kui ka -poisile.

Täpsemate juhiste saamiseks kirjuta info@vaiksed.ee.

Järgmine: Mälestusteraamat

et