Если вам нужен совет

Если вам нужно прямо сейчас, срочно с кем-то поговорить, вот контакты:

  • Телефон кризисной психологической помощи: 631 4300 (Пн. – Пт., 9–20, Сб., 10–20).
  • Телефон доверия 126 (ежедневно, 17–03).

MTÜ Vaikuse Lapsed nõustajad ja vabatahtlikud

Esilehelt leiad meie nõustajate ja vabatahtlike profiilid ja kontaktandmed – võta julgelt ühendust kui soovid sarnase kogemuse läbi elanud vanemaga rääkida. Nõustajatel on erinev taust ning väljaõpe:

Kogemusnõustaja – on professionaal, kellel on isiklik kogemus ning kogemusnõustamise väljaõpe. Kogemusnõustamise kohta saad rohkem lugeda Kogemusnõustamise Koja kodulehelt: https://www.kogemuskoda.ee/info/.

Hingehoidja – Hingehoidja on isik, kes lisaks teoloogilisele haridusele on saanud erilise ettevalmistuse aitamaks haigeid, kriisis olevaid või surevaid inimesi. Lisaks hõlmab hingehoidja töö inimese sügavalt eksistentsiaalseid ja vaimseid vajadusi. Hingehoidja austab inimväärikust, usulisi veendumusi ja inimõigusi inimese taustast, väärtushinnangutest või maailmavaatest olenemata. Ehkki hingehoidjaga saab arutleda ka religioossetel teemadel, ei ole hingehoid misjoni ega kuulutustöö. Oluline on see, mis inimesega toimub ja kuidas ta ise seda tajub. Lähemalt saad hingehoiust lugeda siit: https://hingehoid.ee/

Psühholoog – on lõpetanud psühholoogia eriala õppekava mõnes akrediteeritud õppekavaga ülikoolis. Psühholoogi töö põhisisuks on nõustamine psühholoogilistes küsimustes.

Vabatahtlikud on nõus aitama Sind ka muudes küsimustes, mis seoses lapse kaotusega tekkida võivad – asjaajamine sel perioodil ei ole kindlasti kerge, seega küsi julgelt tuge, kui seda vajad. Samuti saavad vabatahtlikud jagada enda väärtuslikku kogemust, kuid neil ei pruugi olla veel nõustamist toetava väljaõpet lõpetatud.

Kust leiad veel abi:

Специалисты по кризису беременности принимают в крупных больницах и уездных центрах по всей Эстонии. Контакты консультантов указаны на сайте www.rasedus.ee.

Также можно обратиться к психологу, контакты которого есть в клинике по месту жительства, или к частному специалисту. Обращение к психологу по направлению семейного врача бесплатное. Дополнительная информация на сайте www.peaasi.ee.

Многим помогают истории других людей, у которых в жизни случалось что-то похожее, – вы не одиноки в своем горе.

Facebooki grupp Inglilapsed
  • Вы можете вступить в группу Facebook Inglilapsed, которая объединяет родителей, потерявших ребенка.
  • В Книге памяти можно прочитать истории других родителей, переживших смерть своего ребенка.
  • Мы собрали некоторые опубликованные рассказы о семьях, в которых случилось нечто подобное.
  • Материалы на английском языке по этой теме можно найти на сайте британской организации SANDS.
  • В Финляндии родителей, которые потеряли ребенка, поддерживает организация KÄPY.
  • Inglismaal tegutseb kahe lapse kaotanud ema poolt loodud organisatsioon The Worst Girl Gang Ever.


Следующий: Vaikuse Laste trükis

ru_RU