Abi lapse kaotuse ja leinaga toime tulekuks

Kui tunned, et tahad kohe praegu kellegagi rääkida:

  • Psühholoogilise kriisiabi telefon 631 4300 (E–R 9–20, L 10–20)
  • Usaldustelefon 126 (iga päev 17–03)

MTÜ Vaikuse Lapsed nõustajad ja vabatahtlikud

Esilehelt leiad meie kogemusnõustajate, nõustajate ja vabatahtlike profiilid ja kontaktandmed – võta julgelt ühendust kui soovid sarnase kogemuse läbi elanud vanemaga rääkida. Nõustajatel on erinev taust ning väljaõpe:

Kogemusnõustaja – on professionaal, kellel on isiklik kogemus ning kogemusnõustamise väljaõpe. Kogemusnõustamise kohta saad rohkem lugeda Kogemusnõustamise Koja kodulehelt: https://www.kogemuskoda.ee/info/.

Hingehoidja – Hingehoidja on isik, kes lisaks teoloogilisele haridusele on saanud erilise ettevalmistuse aitamaks haigeid, kriisis olevaid või surevaid inimesi. Lisaks hõlmab hingehoidja töö inimese sügavalt eksistentsiaalseid ja vaimseid vajadusi. Hingehoidja austab inimväärikust, usulisi veendumusi ja inimõigusi inimese taustast, väärtushinnangutest või maailmavaatest olenemata. Ehkki hingehoidjaga saab arutleda ka religioossetel teemadel, ei ole hingehoid misjoni ega kuulutustöö. Oluline on see, mis inimesega toimub ja kuidas ta ise seda tajub. Lähemalt saad hingehoiust lugeda siit: https://hingehoid.ee/

Psühholoog – on lõpetanud psühholoogia eriala õppekava mõnes akrediteeritud õppekavaga ülikoolis. Psühholoogi töö põhisisuks on nõustamine psühholoogilistes küsimustes.

Vabatahtlikud on nõus aitama Sind ka muudes küsimustes, mis seoses lapse kaotusega tekkida võivad – asjaajamine sel perioodil ei ole kindlasti kerge, seega küsi julgelt tuge, kui seda vajad. Samuti saavad vabatahtlikud jagada enda väärtuslikku kogemust lapse kaotuse kohta, kuid neil ei pruugi olla veel nõustamist toetava väljaõpet lõpetatud.

Kust leiad veel abi:

Raseduskriisi spetsialistid võtavad vastu suuremates haiglates ja maakonnakeskustes üle Eesti. Nõustajate kontaktid leiad veebilehelt www.rasedus.ee.

Samuti võid pöörduda psühholoogi poole, kelle kontaktid leiad oma elukohajärgsest kliinikust või erapraksisest. Perearsti saatekirjaga on psühholoogi poole pöördumine tasuta. Lisainfot leiad veebilehelt www.peaasi.ee

Paljud leiavad abi ka teiste sarnase kogemuse läbi elanud inimeste lugudest, et mõista, et sa ei ole ainus, kellega selline sündmus on juhtunud.

Facebooki grupp Inglilapsed


Järgmine: Vaikuse Laste trükis