Если вам нужно прямо сейчас, срочно с кем-то поговорить, вот контакты:
- Телефон кризисной психологической помощи: 631 4300 (Пн. – Пт., 9–20, Сб., 10–20).
- Телефон доверия 126 (ежедневно, 17–03).
Консультанты и волонтеры общественной организации "Дети тишины"
На главной странице leiad meie kogemusnõustajate, nõustajate ja vabatahtlike profiilid ja kontaktandmed – võta julgelt ühendust kui soovid sarnase kogemuse läbi elanud vanemaga rääkida. Nõustajatel on erinev taust ning väljaõpe:
Равный консультант – on professionaal, kellel on isiklik kogemus ning kogemusnõustamise väljaõpe. Kogemusnõustamise kohta saad rohkem lugeda Kogemusnõustamise Koja kodulehelt: https://www.kogemuskoda.ee/info/.
Душепопечитель – Hingehoidja on isik, kes lisaks teoloogilisele haridusele on saanud erilise ettevalmistuse aitamaks haigeid, kriisis olevaid või surevaid inimesi. Lisaks hõlmab hingehoidja töö inimese sügavalt eksistentsiaalseid ja vaimseid vajadusi. Hingehoidja austab inimväärikust, usulisi veendumusi ja inimõigusi inimese taustast, väärtushinnangutest või maailmavaatest olenemata. Ehkki hingehoidjaga saab arutleda ka religioossetel teemadel, ei ole hingehoid misjoni ega kuulutustöö. Oluline on see, mis inimesega toimub ja kuidas ta ise seda tajub. Lähemalt saad hingehoiust lugeda siit: https://hingehoid.ee/
Психолог – on lõpetanud psühholoogia eriala õppekava mõnes akrediteeritud õppekavaga ülikoolis. Psühholoogi töö põhisisuks on nõustamine psühholoogilistes küsimustes.
Волонтеры on nõus aitama Sind ka muudes küsimustes, mis seoses lapse kaotusega tekkida võivad – asjaajamine sel perioodil ei ole kindlasti kerge, seega küsi julgelt tuge, kui seda vajad. Samuti saavad vabatahtlikud jagada enda väärtuslikku kogemust lapse kaotuse kohta, kuid neil ei pruugi olla veel nõustamist toetava väljaõpet lõpetatud.
Где еще можно найти помощь:
Специалисты по кризису беременности принимают в крупных больницах и уездных центрах по всей Эстонии. Контакты консультантов указаны на сайте www.rasedus.ee.
Также можно обратиться к психологу, контакты которого есть в клинике по месту жительства, или к частному специалисту. Обращение к психологу по направлению семейного врача бесплатное. Дополнительная информация на сайте www.peaasi.ee.
Многим помогают истории других людей, у которых в жизни случалось что-то похожее, – вы не одиноки в своем горе.
- Ты можешь присоединиться к группе Inglilapsed в Facebook, которая объединяет родителей, переживших потерю ребенка.
- В Книге памяти можно прочитать истории других родителей, переживших смерть своего ребенка.
- Мы собрали некоторые опубликованные рассказы о семьях, которые пережили потерю ребенка.
- Материалы на английском языке по этой теме можно найти на сайте британской организации SANDS.
- В Финляндии родителей, которые потеряли ребенка, поддерживает организация KÄPY.
- В Англии действует организация, основанная матерью, пережившей потерю двоих детей The Worst Girl Gang Ever.
Следующий: Vaikuse Laste trükis